BALTIJAS VADOŠO IZSTĀŽU RĪKOTĀJS

E-komercijā dominē mobilie pirkumi, ērta maksāšana un meklēšana ar balsi

Patērētāji arvien labprātāk preces un pakalpojumus iegādājas tiešsaistē, tādēļ daudzi tirgotāji attīsta jaunus digitālos pārdošanas kanālus vai pat pilnībā pāriet uz tiešsaistes tirdzniecību. E-komercija ir nemitīgi augoša un arī mainīga nozare – katru gadu parādās jaunas tendences un iespējas, kas var palīdzēt biznesam augt un pārspēt konkurentus.

Iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām e-komercijai un digitālajam mārketingam šoruden varēs 14. un 15. oktobrī biznesa tehnoloģiju izstādē un konferencēs “RIGA COMM 2021” Ķīpsalā. Šajā rakstā esam apkopojuši tehnoloģijas, kas jau tagad var uzlabot pārdošanu internetā.

Mobilie pirkumi pārņem e-komerciju
Palielinoties patērētāju uzticībai pirkumiem tiešsaistē, viņi jūtas ērtāk un arvien vairāk veic pirkumus arī savās mobilajās ierīcēs. Tiek prognozēts, ka 2021. gada nogalē mobilās ierīces veidos gandrīz 73 % no kopējā e-komercijas pārdošanas apjoma, tādēļ tiešsaistes pārdevējiem jākoncentrējas uz klientu pieredzes uzlabošanu mobilajās ierīcēs.

Lai nodrošinātu ātrāku mājaslapas ielādi un ļautu klientiem arī bez interneta apskatīt lapas, kuras viņi iepriekš pārlūkojuši, nepieciešams izveidot progresīvo tīmekļa lietotni (Progressive Web Application – PWA). Savas pārdošanas vietnes piemērotību mobilajām ierīcēm noteikti pārbaudiet arī manuāli – vai tajā ir viegli orientēties, vai produktus ir viegli apskatīt mobilajā tālrunī un vai ir iespējams tuvināt attēlus. Ļoti svarīgs ir arī vienkāršs norēķināšanās process un saprotama produktu saņemšanas un atgriešanas kārtība fiziski piegādājamajām precēm!

Produktu iegāde ar balss pavēli
Mājokļos arvien biežāk parādās viedie skaļruņi, un cilvēki aktīvāk lieto virtuālos asistentus mobilajos tālruņos ikdienas darbību veikšanai – sākot no pamodināšanas un kalendāra notikumu kontrolēšanas līdz pat tuvākās kafejnīcas meklēšanai un produktu iegādei tiešsaistē. Turklāt gan “Google” un “Amazon”, gan “Apple” un “Alibaba” savās virtuālajās palīgierīcēs pievieno reģionālās valodas, lai tehnoloģiju lietošana būtu vēl ērtāka. Palielinoties ar balsi veiktu pirkumu skaitam, ikvienam tiešsaistes tirgotājam kļūst svarīgi optimizēt savu veikalu meklēšanai ar balsi.

Lai palielinātu izredzes parādīties balss meklēšanā, piedāvājiet savā vietnē un mobilajā lietotnē navigāciju ar balsi, nodrošinot, ka produktu iegāde ar balss komandām ir vienkārša. Efektīvs veids, kā piesaistīt dabisko plūsmu no meklējumiem ar balsi, ir interneta vietnē iekļaut atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par produktu vai pakalpojumu. Pievilinot, iesaistot un piedāvājot kaut ko vērtīgu potenciālajiem klientiem, viņi nonāks jūsu mārketinga piltuvē un vēlāk vēlēsies iegādāties produktu vai pakalpojumu.

Personalizēti ieteikumi un iespēja virtuāli izmēģināt
Jau tagad mākslīgais intelekts darbojas kā tiešsaistes veikala asistents, piedāvājot klientiem personalizētus ieteikumus – izmantojot iepriekšējo pirkumu vēsturi un mājaslapas lietošanas paradumus, tiek parādīti produkti, kurus patērētājs, visticamāk, varētu gribēt iegādāties. Atšķirībā no fiziskajiem veikaliem, tiešsaistes pircēji nevar izmēģināt vai fiziski pārbaudīt produktu, kuru viņi plāno iegādāties. Taču papildinātā realitāte (augmented reality) palīdz novērst šo šķērsli, ļaujot klientiem redzēt, kā konkrētais produkts uz viņiem izskatīsies pat pirms produkta iegādes.

Ieviešot pieejamos mākslīgā intelekta un papildinātās realitātes risinājumus, e-veikalam paredzams pirkumu skaita un apjoma pieaugums, kā arī preču atgriešanas gadījumu samazināšanās.

Jaunas maksājumu iespējas
Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc klienti veic vai neveic pirkumu, ir pieejamās maksāšanas iespējas. Ja klients nevar ērti samaksāt par pirkumu vai pakalpojumu, viņš iepērkas citur. Ērts maksāšanas veids, viņš iepērkas citur. Pašlaik daļa e-komercijas uzņēmumu papildu iespējai norēķināties ar debetkartēm un kredītkartēm pieņem arī digitālos maksājumus: “Google Pay”, “Apple Pay”, “Samsung Pay” vai “PayPal”; baumo, ka drīzumā varēsim sagaidīt arī “Yandex Pay”. Tiek prognozēts, ka 2021. gadā arvien vairāk e-komercijas uzņēmumu sāks pieņemt arī kriptovalūtas, jo tās, īpaši “Bitcoin”, sniedz daudz priekšrocību tiešsaistes veikalu īpašniekiem, piemēram, zemas darījumu maksas un nav reverso darījumu.

Datu analīze kļūs detalizētāka
E-komercijas pasaulē klientu datiem turpinās pieaugt vērtība. Daudzi zīmoli pašlaik koncentrējas uz pamata rādītājiem, piemēram, klikšķu skaitu un konversijas rādītāju. Tomēr 2021. gadā daudzi atklās plašās datu iespējas un analīze kļūs vēl detalizētāka. Segmentēšana ietvers ne tikai pirmo pirkumu nošķiršanu no lojāliem klientiem. Tā pievērsīs lielāku uzmanību tam, kā klienti reaģē uz e-komercijas piedāvājumiem, tā ļaujot personalizēt kampaņas jaunā līmenī.

Klienti dod priekšroku tirdzniecības vietnēm
Uzņēmumi, kuriem pirms 2020. gada pat nebija savas tīmekļa vietnes, tagad ir pieejami arī tiešsaistē. Tomēr patērētāju uzvedība joprojām mainās par labu ērtībām. Pircēji ir sapratuši, ka iepirkšanās vienā tirdzniecības platformā ir vieglāka un ērtāka nekā iepirkties vairākos atsevišķos e-veikalos. Turklāt klienti ir pieraduši pie ātras piegādes un bezmaksas preču atgriešanas, ko nodrošina lielās tirdzniecības platformas, piemēram, “Amazon” un “Walmart”, un sagaida to pašu arī no reģionāliem un lokāliem e-veikaliem.

Ja zīmols ir jauns vai mazpazīstams, ir izdevīgi uzsākt tirdzniecību nozares vadošajās tirdzniecības platformās, kas nodrošina auditorijas plūsmu un klientu apkalpošanu. Taču ir jābūt piesardzīgiem un nedrīkst paļauties tikai uz šīm tirdzniecības vietām – pārdodot produktus tādās vietnēs kā “Amazon”, pārdevējam nepieder klienta dati, kas var ierobežot zīmola izaugsmi. Risinājums ir paralēli strādāt arī pie apmeklētāju piesaistīšanas zīmola tiešsaistes vietnei.

Par aktuālajām tehnoloģijām un rīkiem biznesa attīstībai arī šoruden – 14. un 15. oktobrī – varēs uzzināt ikgadējā biznesa un IT nozares pasākumā “RIGA COMM”, kur uzņēmuma resursu vadības, dokumentu vadības, personālvadības un drošības sistēmu izstrādātāji un piegādātāji, mākoņpakalpojumu, interneta un digitālā mārketinga pakalpojumu sniedzēji, web risinājumu un mobilo aplikāciju izstrādātāji, kā arī IKT produktu ražotāji piedāvās gatavus un personalizētus risinājumus dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem, pašvaldību iestādēm un organizācijām to efektīvai darbībai. Tehnoloģijām bagāto izstādes sadaļu papildinās plaša konferenču programma.

Pasākumu rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar partneriem: “Intelligent Machines Riga”, “Riga TechGirls”, “SmartHR Latvija”, Latvijas Tirdzniecības rūpniecības kameru, “Mailigen”, Finanšu nozares asociāciju u. c.


Sekojiet “RIGA COMM” jaunumiem: facebooklinkedininstagram un twitter.

995716322_10823.PNG



Top